27 Oca 2016

Bu Blog Hakkında Kısa Bir Değerlendirme

   
     Değerli ziyaretçim,
   Bu sayfayı ziyaret ettiğine göre, bloguma şöyle bir göz attığını düşünüyorum. Gezdiğin, incelediğin, okuduğun sayfalar umarım seni memnun etmiştir. Henüz bu süreci yaşamadıysan, kendinden bir şeyler bulabileceğini düşündüğüm bu blogu incelemeni tavsiye ederim (Bu arada, "sen" diye hitap ediyorum, buna darılıyorsan/ız bağışlayın. Bu yazıdaki "sen"ler=siz).
   Efendim, "öğrendiğimiz bilgiyi bildirelim ki hem toplum istifade etsin, hem bilgiyi paylaşmanın mutluluğunu yaşayalım hem de sırtımıza vebali kalmasın" ilkesinden hareketle çıktım yola.. Bunu yapabilmek için de "şahsi bir blog" açmanın, istifade edilesi ve gülümsetici paylaşımlarda bulunma adına oldukça faydalı olacağını düşündüm. Ve netice olarak ekranlarınıza böyle bir blog sitesi yansıyor an itibariyle..

       Hibrahimaksakal Blog Hakkında:
   Blogun alan adı, 2013 yılında Google'ın sunduğu Blogger servisi üzerinden alındı. 2016 yılı başına gelinceye kadar çeşitli şekillerde paylaşımlarda bulunduğum bir blog oldu. Bunlar arasında yabancı dil öğrenen ve öğretenlere yönelik websitesi ve araçları tanıttığım paylaşımlar yer almaktadır. Ocak 2016 başında ise bu blogu hem tasarım hem de içerik açısından değiştirmeye karar verdim. Tasarım yönünden göze daha çok hitap eden sade bir tasarımı tercih ettim. İçerik olarak ise kapsamı genişletip bilişim, tasarım ve dünya dillerine dair yazılarımı da paylaştığım bir blog haline geldi. Yeri gelmişken söyleyelim, "nereden geliyor bu dil merakı" diye soracak olursanız, efendim, bir yabancı dil öğretmeni olarak dillere ilgi duymamak işten bile değil. Şahsımla ilgili daha detaylı ve tatmin edici bilgi almak için "Benim Hakkımda" sayfasını ziyaret etmenizi öneririm.

      Blogun Amaç ve İçeriği:
  Genel olarak bu blog; bilişim, tasarım ve dillere dair paylaşımlarımı barındırmaktadır. Bilişim alanında; yazılım, İnternet ve teknoloji dünyasına dair içerik sunulmaktadır. Tasarım konusunda ise ilham veren logolar, resimler, çizimler ve fotoğrafların yanı sıra ilginç tanıtım çalışmaları da yer almaktadır. Aslında süreç içerisinde bunlardan çok daha fazlasını sizlere sunmaya çalışacağım İnşaallah. Blogun en temel görevlerinden biri ise dilimiz ve dünya dillerine dair notlarımı ve yazılarımı sizlere ulaştırabilmek. Bu alan kendi içerisinde şu konuları barındırmaktadır: dilbilim, Türk dili, dünya dilleri ve dil öğrenen-öğretenler için yazılar. Peki "mürekkep lekesi" nedir? "Mürekkep lekesi" doğrudan duygu ve düşüncelerimi paylaştığım, yukarıdaki kategorilere ait olmayan  içerik grubunun adıdır. Amacım, sizlere özgün ve faydalı içerik sunabilmektir.

      Blogun Tasarım ve Şablonu:
  Hibrahimaksakal blogunda Blogghiamo adlı şablon tercih edilmiştir. Bu şablon üzerinde önemli ölçüde değişiklik yapılıp Türkçeye uyarlanmıştır. Günümüzde bir site için en önemli unsurlardan biri tasarımın tablet, telefon ve masaüstü gibi çeşitli platformalara uyumlu olmasıdır. Kullanmış olduğum tasarım, bu konuda amacına en güzel şekilde hizmet etmektedir. Bunu şu anki pencereyi küçülterek deneyebilirsiniz. Ayrıca sitenin hafif versiyonuna da buraya tıklayarak bakabilirsiniz.

      Hibrahimaksakal Logosuna Dair:
  Yukarıda sayfanın en başında görmüş olduğunuz logoyu, blogumun logosu olarak kullanıyorum. Elbette zaman içerisinde daha cezbedici bir logoya dönüşebilir ancak şu an için mevcut logo budur. Logodaki kırmızı renk, ilginç ve dikkat çekici bilgilere; H harfi blogumuzun isminin baş harfine; kırmızı üzerindeki büyük beyaz nokta simgesi ise konuşma balonuyla birlikte bir yüzü temsil etmektedir. Bu işle (tasarım) uğraşan ziyaretçilerimiz var ise daha amaçlı ve şık bir logo tasarlayabilirler bu blog için:)

     İletişim Olanakları:
  H.İbrahim Aksakal'a üst sekmedeki "İletişim" sayfasından ulaşabilirsiniz. Eğer içerik göndermek istiyorsanız, buraya tıklayınız.

Bu yazıyı sabırla okuduğunuz için teşekkür ediyorum. Paylaşımların altına fikirlerinizi paylaşmayı unutmayın:) -H.İbrahim Aksakal-

0 Comments :

Yorum Gönder

Not: Yorum alanı herkese açıktır. Yorumlarınızda "kırıcılık, ırkçılık, hakaret, küfür, saldırganlık, müstehcenlik vb." unsurları barındırmadığınız ve bu konuda hassas davrandığınız için teşekkürü bir borç bilirim: Teşekkürler!