27 Oca 2016

Hakkımda: Hibrahimaksakal Kimdir?

Üzerimdeki mürekkep lekesi.. Bu blogda paylaşım yapma amacımı özetleyebilecek güçte bir ifade olduğu için seçtim "üzerimdeki mürekkep lekesi"ni.. Zihnime, zikrime, fikrime sağdan soldan damlamış olan mürekkep lekeleri bunlar.. Kimisi bir yazarın kitabından, gazeteden, dergiden.. Kimisi bir şairin ahenkli kelimelerinden, bir müzik eserinden, bir resimden.. Kimisi bir başka İnternet sitesinden, bir konuşmacıdan veya dinleyiciden.. Kimisi de zamanın içinde donup kalmış bir "an"dan damlamış mürekkep lekeleri bunlar.. Kısacası paylaşmaya değer olduğunu düşündüğüm damlalar her biri.. Efendim, şu an sizinle "birbirine bağlı ağ servisi" üzeriden yani Internet üzerinden iletişim kuruyoruz. Yayınımız gittiği yere kadar sürecek.Hibrahimaksakal'a hoşgeldiniz!

      H. İbrahim Aksakal Kimdir?
  Doğum yerim, yılım vs hiç girmeden belirteyim: genç bir öğretmenim. Yabancı dil öğretmeni. Dillere karşı büyük bir ilgim var. Özellikle dilbilim, dillerin kökeni ve gelişimi, kelimelerin tarihi, dil ve düşünce ilişkisi, dil öğrenim-öğretim süreci ve metodoloji bunlar arasında sayılabilir. Bu alanda çeşitli yayınları takip ederek bilgimi güncel tutmaya gayret ediyorum. Blogumdaki dil ile ilgili yayınlar da bu kaynaklardan süzülmüş bilgilerdir.

   Bir başka ilgi alanım ise bilişim dünyası ve tasarım. Bilgisayar, yazılım, İnternet ve teknolojik ürünler ilgimi çekmekte ve bu alandaki gelişmeleri takip etmeye çalışmaktayım. Ancak şunu belirteyim, tam anlamıyla takip etmek oldukça zor. Öyle hızlı değişiyor ki her şey.. Burada anlatılanlar denizde damla gibi kalır. Olsun, yine de gayret etmek güzel..

     Hibrahimaksakal İletişim:
Bu blog üzerinden iletişime geçmek için iletişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Twitter üzerinden takipte kalmak için buraya tıklayabilirsiniz. Hibrahimaksakal'a içerik gönderme düşünceniz var isebuyrun. Tüm bunların dışında bu sayfanın ve diğer yayınların altına yorum yazabilirsiniz.

0 Comments :

Yorum Gönder

Not: Yorum alanı herkese açıktır. Yorumlarınızda "kırıcılık, ırkçılık, hakaret, küfür, saldırganlık, müstehcenlik vb." unsurları barındırmadığınız ve bu konuda hassas davrandığınız için teşekkürü bir borç bilirim: Teşekkürler!