13 Eyl 2016

DynEd Tanıtım ve Kullanım Detaylarına Dair Açıklayıcı Sunum (indirilebilir)

  DynEd: 2008-2009 eğitim öğretim yılından itibaren tüm resmi ilköğretim kurumlarının 4.-8. sınıflarında uygulanmaya başlanmış ve 2014-2015 eğitim öğretim yılı itibariyle de liselere girmiş bir İngilizce dil öğretim yazılımı. Yıllardır hayatımızda bu yazılım.

  Ülkemizde eğitim-öğretim programına ilk dahil olduğu zamanlarda dil öğretimi adına bir nebze de olsa heyecan yaratabilmiş olan bu yazılım, güncellemelerin yeterli düzeyde olmayışı ve teknik destek zafiyeti sebebiyle biraz üzmüştür öğretmenlerimizi açıkçası. Elbette bu durumun tek sebebi bu saydığımız yazılım kaynaklı sorunlar değil elbet. Her okul aynı teknik altyapıya ve imkanlarına sahip olamayabilir. Her okulda bilişim sınıfı tam kapasite çalışamayabilir. Bunlar da engelleyici unsurlar olarak karşımıza çıkmış kimi zaman. 

  Şimdiye gelecek olursak imkanlar daha çok iyileşti, arttı ve mümkün olduğunca fırsat eşitliği sağlanmaya çalışılıyor. Bundan dinamik eğitim vaadinde bulunan DynEd de nasibini alıyor bir nebze. Daha önceleri CD ile talep edilen kurulum programı şu an DynEd sunucuları üzerinden rahatlıkla Türkiye'deki resmi okullar için indirilebiliyor. İşte asıl iş bundan sonra başlıyor. Hem öğrenciler hem de öğretmenler için. Mademki böyle bir program eğitim-öğretim kurumlarımızda var o halde nasıl verim alabiliriz bu yazılımdan? Ben de bir İngilizce öğretmeni olarak bu konuda karınca kararınca bir şeyler yapmak istedim açıkçası. İnternet ortamında yeterince açık, anlaşılır ve güncel sunum sayısının az olduğunu fark edince DynEd ile ilgili çeşitli kaynaklara da bakarak açık ve anlaşılır bir "DynEd tanıtım ve kullanım detayları" sunumu hazırladım -elimden geldiğince. 

  Aşağıya DynEd tanıtım ve kullanım detayları hakkında hazırlamış olduğum sunumu farklı dosya türleri olarak ekledim. Aslında hepsi aynı içeriğe sahiptir. Siz dilediğiniz dosya formatında indirip faydalanabilirsiniz. Zip (sıkıştırılmış) olarak paylaştığım dosyada sunum içine link olarak eklediğim videoları da ekledim. Sunum içerisinde neler olduğunu aşağıdaki önizleme penceresinden görebilirsiniz.

 Hazırlamış olduğumuz DynEd tanıtımını pptx sunum olarak indirmek için buraya tıklayınız (yaklaşık 1 mb).


Hazırlamış olduğumuz DynEd tanıtımını pdf belgesi olarak indirmek için buraya tıklayınız (1,39 mb).


İçerisinde videoların da yer aldığı sunum paketini sıkıştırılmış dosya olarak indirmek için buraya tıklayınız (84,8 mb).


DynEd Kurulum Sonrası İşlemler -Öğretmenler için (Bu video yukarıdaki sunum ve belgede link olarak yer almaktadır. Hazırlayan öğretmen arkadaşımıza teşekkür ederiz.)DynEd Doğru Çalışma Teknikleri 2016 (Bu video yukarıdaki sunum ve belgede link olarak yer almaktadır. Hazırlayan öğretmen arkadaşımıza teşekkür ederiz.)


Sunum önizlemesi (Göremiyorsanız buraya tıklayınız)


Kolay gelsin..

Not: Bu yayın, öğrencilerimle çalışmalarımı paylaşmak için açmış olduğum şu sitede de yer almaktadır: http://iclassblog.blogspot.com.tr/p/dyned.html

0 Comments :

Yorum Gönder

Not: Yorum alanı herkese açıktır. Yorumlarınızda "kırıcılık, ırkçılık, hakaret, küfür, saldırganlık, müstehcenlik vb." unsurları barındırmadığınız ve bu konuda hassas davrandığınız için teşekkürü bir borç bilirim: Teşekkürler!